30 marca Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia na posiedzeniu w Krakowie ostatecznie opracowała i przyjęła do realizacji przebieg pikiety w dniu 6 kwietnia przed Ministerstwem Zdrowia. - Pikieta, która odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia, ma na celu zamanifestowanie niezadowolenia zarówno pacjentów jak i pracowników naszej branży z przyjętych przez Sejm zapisów zawartych w tzw. pakiecie ustaw zdrowotnych, oraz z pogarszającej się sytuacji stanu polskiego lecznictwa - wyjaśnia Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".