1 lipca zostanie wprowadzony nowy system rozliczania ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Efektem tych zmian ma być m.in. mniej hospitalizacji pacjentów, którzy mogą być leczeni ambulatoryjnie. - Pozyskane w ten sposób wolne środki umożliwią wykonywanie większej liczby skomplikowanych i kosztownych świadczeń - przekonuje rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Troszyński.