Radni Miasta Kielce przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziałów Szpital Kielecki Spółka z o.o. w Kielcach oraz określenia zasad zbycia tych udziałów. Zgodnie z nią zbycie 100% udziałów w spółce nastąpi w pozapublicznym trybie w formie darowizny na rzecz Województwa Świętokrzyskiego. W przypadku nie dojścia do skutku umowy darowizny, zbycie 100% udziałów nastąpi w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia.