Gdański Uniwersytet Medyczny, przy współpracy Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej w Gdańsku, otwiera studia podyplomowe Arteterapia, czyli terapia przez sztukę. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych wymienionych uczelni oraz Uniwersytetu Gdańskiego, a także praktyków, osoby z certyfikatami arteterapeuty.