Lekarze z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili u 44-letniej pacjentki nowatorski zabieg hipotermii. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania kobiecie nie tylko uratowano życie, ale też dano szansę na powrót do normalnej aktywności. Szpital Uniwersytecki jako pierwszy ośrodek w Krakowie, z sukcesem przeprowadził hipotermię, dając zielone światło pozostałym jednostkom medycznym oraz wniósł nową jakość w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych.