8 lipca 2011 roku Sejmik Województwa Małopolskiego wznowił obrady przerwanej 4 lipca sesji X, która otwarta została 1 lipca. Radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozostałej po zlikwidowanym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera do jednoosobowej spółki Województwa Małopolskiego pod firmą Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.