Ruch Autonomii Śląska wezwał użytkowników śląskiej elektronicznej karty ubezpieczenia zdrowotnego do protestu przeciwko jej likwidacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Protest odbędzie się 17 stycznia przed budynkami Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach oraz Delegatury NFZ w Bielsku-Białej.