338,6 litrów krwi zebrano w ponad 20 miastach w Polsce w ramach kampanii "Podaruj Kroplę Miłości". Kampania jest specjalną inicjatywą podjętą przez Caritas Polska w ramach obchodów jubileuszowego XX Światowego Dnia Chorego. Podczas przeprowadzonej akcji krew oddało ponad 770 osób.