Należy zwiększyć finansowanie mazowieckiego Narodowego Funduszu Zdrowia i umożliwić skuteczną egzekucję należności między oddziałami NFZ w kraju – apeluje Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego przy wojewodzie mazowieckim. W województwie ze świadczeń zdrowotnych korzysta ogromna rzesza pacjentów zarejestrowanych w innych oddziałach Funduszu, które Mazowieckiemu OW NFZ są winne ponad 20 mln zł. Dodatkowo, nowy algorytm podziału środków NFZ spowodował, że Mazowsze będzie miało 417 mln zł mniej niż w roku ubiegłym.