Dziś marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak spotka się z ordynatorami gorzowskiego szpitala. Elżbieta Polak zaprosiła lekarzy do rozmów o przyszłości tamtejszej lecznicy. Sytuacja finansowo-ekonomiczna Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. jest bardzo trudna (250 mln zł długu). Zarząd województwa poszukuje rozwiązań systemowych, które pozwolą unormować sytuację zadłużonej jednostki, a także zapewnić ciągłość udzielania świadczeń medycznych dla mieszkańców Gorzowa i okolic.