Stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia objęła dziś Agnieszka Pachciarz, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Jej nominację wczoraj podpisał premier Donald Tusk. Nowy wiceminister zdrowia jest z wykształcenia radcą prawnym, specjalizuje się w prawie medycznym. W latach 2005-2008 stała na czele Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Odchodząc zostawiła placówkę niezadłużoną i doinwestowaną. Od 2009 r. szefuje PCM.