W ciągu ostatniej doby dwóch pacjentów spośród tych, którzy hospitalizowani byli po sobotniej katastrofie pociągów pod Szczekocinami, opuściło szpitale. Do szpitala w Gdańsku został zaś przyjęty pasażer jednego z pociągów, u którego pojawiły się objawy wymagające leczenia szpitalnego. W tej chwili w szpitalach przebywa więc 39 poszkodowanych. 4 z nich nadal leczonych jest na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Ich stan lekarze określają jako stabilny. Najwięcej, bo 8 pacjentów, hospitalizowanych jest w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu.