W związku z obchodami Światowego Dnia Nerek Województwo Małopolskie wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych po raz drugi zorganizowało konferencję poświęconą zagadnieniom związanym z przeszczepianiem nerek. Jak wskazują statystyki, w ostatnich latach wzrosła liczba potencjalnych biorców nerki powyżej 60. roku życia. Wzrasta również liczba pobrań narządów od osób żywych. Małopolska znajduje się jednak na jednym z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o liczbę pobranych nerek – w roku 2010 było to 26, a w pierwszym kwartale 2011 roku 12 narządów.