Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach w nietypowy sposób świętował Dzień Kobiet, otwierając nowy Pododdział Onkologii Ginekologicznej. Czwartkowe uroczystości, które patronatem objęli abp Wiktor Skworc Metropolita Katowicki oraz O. Eugeniusz Kret OH Prowincjał Polskiej Prowincji Bonifratrów, przypadły w liturgiczne wspomnienie św. Jana Bożego, założyciela i patrona Zakonu Bonifratrów. Były również okazją do oficjalnego zakończenia obchodów Roku Rodziny św. Jana Bożego.