Podczas rocznej narady konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia wojewoda opolski Ryszard Wilczyński zapowiedział stworzenie pełnego raportu oceniającego zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych, jaki stałby się podstawą do założeń do kontraktowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia na lata 2014-2016.