Wczoraj radni sejmiku województwa śląskiego po raz kolejny zastanawiali się nad przyszłością szpitala wojewódzkiego w Tychach. Sejmik zadecydował o zmianie nazwy placówki i przekształceniach wewnątrz jednostki. Funkcjonowanie szpitala w dotychczasowej formule ogranicza możliwość normalnej pracy, stąd potrzeba powołania nowego podmiotu, który realizowałby świadczenia medyczne.