Uwzględniając amortyzację, dolnośląskie placówki opieki zdrowotnej podległe samorządowi wojewódzkiemu wypracowały w zeszłym roku 57 mln zysku. Wyniki mogą być lepsze, jeśli tylko Narodowy Fundusz Zdrowia ureguluje kwestię nadlimitów. Ich wartość na koniec 2011 r. wyniosła prawie 68 mln zł, z tego tzw. świadczenia ratujące życie wycenione zostały na 35,5 mln zł.