O leczeniu poprzez pracę fizyczną w ogrodach, o terapii osobowości i resocjalizacji poprzez uprawę i pielęgnację roślin, będą rozmawiali 15 marca w Krakowie pracownicy naukowi i praktycy. Pierwszą ogólnopolską konferencję "Hortiterapia - stan obecny i perspektywy rozwoju terapii ogrodniczych" organizuje m.in. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.