16 marca prof. dr hab. Marek Ziętek został Rektorem Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wybranym przez Uczelniane Kolegium Elektorów. Dotychczasowy rektor był jedynym kandydatem na to stanowisko. Prof. Ziętek pełni tę funkcję od końca maja ub. roku, zastąpiwszy prof. Ryszarda Andrzejaka, który podał się do dymisji.