16 marca odbyła się konferencja otwierająca współpracę Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Grodzieńskiego Szpitala Klinicznego. Konferencja zorganizowana w Grodnie oficjalnie zapoczątkowała współpracę obu jednostek w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś-Ukraina 2007-2013.