Prowadzenie badań przeciwnowotworowych oraz in vitro na najwyższym światowym poziomie to główne cele otwartego 14 marca we Wrocławiu laboratorium NeoLek. Wyposażenie i uruchomienie placówki pochłonęło ponad 17 mln zł, a większość pieniędzy pochodziło z Unii Europejskiej. Laboratoria są przygotowywane do spełnienia wyśrubowanych międzynarodowych wymogów dotyczących procedur badawczych. Kupiono zaawansowaną aparaturę, powstały pomieszczenia do pracy w warunkach jałowych, wyposażone w system śluz i monitoringu.