Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie chorób wewnętrznych w sesji wiosennej 2012 r. nie zdało aż 108 lekarzy z 348, którzy przystąpili do testu, czyli 31%. Zaledwie 10 osób uzyskało najwyższą notę. Najlepszy wynik w tej sesji to 111 punktów, a najgorszy - 28.