W Koninie od ponad 5 tygodni strajkują pielęgniarki, położne, ratownicy, fizjoterapeuci i pracownicy niemedyczni Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Od 3 tygodni prowadzą teża protest głodowy, domagając się wzrostu płac. W tej sprawie list do ministra zdrowia wystosował Adam Hofman, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu konińskiego.