W Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyły się główne uroczystości jubileuszowe z okazji 10-lecia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który powstał z połączenia Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i z sukcesami kontynuuje dorobek swoich poprzedniczek. Trzeba bowiem wiedzieć, że tradycje wyższego szkolnictwa medycznego w Łodzi mają ponad 65 lat.