Nowy pawilon łóżkowy powstanie przy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. 11-kondygnacyjny budynek pomieści dwupoziomowe garaże podziemne, oddziały łóżkowe, laboratoria diagnostyczne, Zakład Patologii Nowotworów z Pracownią Cytologiczną. Ostatnie piętro przeznaczone zostanie na blok operacyjny oraz centralną sterylizatornię. Inwestycja zrealizowana zostanie do końca 2012 r. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu uczestniczyły m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz i wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc.