Na koniec zeszłego roku roszczenia szpitali wobec Narodowego Funduszu Zdrowia wynosiły łącznie 660 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 337 mln, a przed dwoma laty 205 mln - podaje "Rzeczpopolita". - Trzeba te dane właściwie interpretować – zastrzega rzecznik NFZ Andrzej Troszyński. - Podajemy liczby na koniec roku, a więc w tych z końca 2011 r. są też kwoty roszczeń zgłoszonych we wcześniejszych latach.