Z inicjatywy marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak odbyło się spotkanie z Longinem Komołowskim, byłym ministrem pracy i byłym wicepremierem. Zgodził się on przyjąć rolę mediatora w sporze pomiędzy związkami zawodowymi w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu a dyrektorem placówki. Konflikt dotyczy wypłaty funduszu świadczeń socjalnych.