24 marca dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej Roberto Skolmowski oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Jacek Nikliński złożyli swoje podpisy pod treścią porozumienia o współpracy. Przedmiotem owego porozumienia jest przede wszystkim objęcie przez UM honorowym patronatem działalności artystycznej OiFP - Europejskiego Centrum Sztuki prowadzonej na rzecz środowiska akademickiego oraz miasta i regionu.