XXIX Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaapelował 24 marca do lekarzy i lekarzy dentystów "o składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w każdym przypadku, gdy działania administracji publicznej naruszają interesy i prawa pacjentów zagwarantowane w Konstytucji RP i powszechnie obowiązujących przepisach prawa".