28 marca Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła "Sprawozdanie z realizacji Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych w roku 2010" oraz przyjęty przez Radę Ministrów "Harmonogram zadań wykonywanych w ramach programu wieloletniego Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych w roku 2011 wraz z kierunkami realizacji tego programu na lata 2012 i 2013".