Prace nad zdiagnozowaniem sytuacji i podziałem szczegółowych zadań w zakresie organizacji lecznictwa onkologicznego w województwie lubuskim rozpoczął specjalnie powołany do tego Zespół. Jego zadaniem jest wypracowanie kierunków rozwoju lecznictwa w zakresie onkologii w Lubuskiem. Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się 29 marca w urzędzie marszałkowskim.