"Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" - to światowa kampania na rzecz propagowania wiedzy o chorobie, jaką jest autyzm. Symbolem akcji jest kolor niebieski, stąd apel organizatorów, by 2 kwietnia włączyć ten kolor do elementu stroju (kwiat, wstążka, kokarda). Charakterystycznym elementem kampanii będzie niebieskie oświetlenie na najważniejszych i wyróżniających się budynkach w polskich miastach.