Podczas XXXI Okręgowego Zjazdu Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej zostały wręczone "Wawrzyny Lekarskie". Najwyższym wyróżnieniem tego samorządu medyków zostali uhonorowani prof. dr hab. n. med. Andrzej Łępkowski oraz prof. dr hab. n. med. Szczepan Łukasiewicz.