Od roku 2010 trwa budowa nowego ośrodka onkologicznego, który poszerzy ofertę Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. W wybudowanym środku Onkologicznym znajdzie się miejsce dla: przychodni onkologicznej, oddziału chemioterapii, 2 oddziałów łóżkowych - przygotowanych do przyjęcia około 100 pacjentów - centralnej sterylizatorni oraz bloku operacyjnego. Planowane zakończenie budowy - wrzesień br. Koszt budowy to ok. 50 mln zł.