22 marca W Opolu - Nowej Wsi Królewskiej otwarto Centrum Opieki Paliatywnej "Betania". Zostało uruchomione po trwającym ponad 10 lat remoncie. Budowa i wyposażenie hospicjum kosztowały ponad 5 milionów złotych. Remont hospicjum był finansowany m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.