5 kwietnia marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak spotka się w Ministerstwie Zdrowia z wiceministrem Aleksandrem Soplińskim i Dariuszem Poznańskim, asystentem wiceministra Marka Habera. Rozmowy będą dotyczyć możliwości oddłużenia szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz warunków utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.