5 kwietnia marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak spotkała się w resorcie zdrowia z wiceministrem Aleksandrem Soplińskim. Rozmowy dotyczyły możliwości oddłużenia szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz warunków utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.