Szpital Wojewódzki we Włocławku ma nowy czterokondygnacyjny pawilon, do którego już wkrótce przeniosą dwa oddziały dziecięce i oddział internistyczny. Placówka oraz spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która w imieniu samorządu województwa prowadzi w niej przedsięwzięcia związane z rozbudową i modernizacją, przygotowują się obecnie do ostatniego etapu inwestycji, modernizacji starszej części lecznicy.