Pod koniec ubiegłego roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie na radioterapię przyjmowano 70-90 osób dziennie. W styczniu było to już 120 osób dziennie, a obecnie - około 150. - Udało nam się skompletować duży zespół. W tej chwili mamy 9 radioterapeutów, a od maja dołączy dziesiąty. Jest to wystarczająca liczba, żeby zorganizować pracę na trzy zmiany - wyjaśnia dr Jan Gawełko, zastępca dyr. WSS ds. Podkarpackiego Centrum Onkologii.