11 kwietnia, tradycyjnie już w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbyła się uroczysta gala otwierająca trzecią edycję konkursu Zdrowa Gmina, orgzanizowanego przez Polską Unię Onkologii. Od 15 marca ruszyły zapisy do konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. Poprzednie dwie edycje zakończyły się niekwestionowanym sukcesem. Gminy przystępujące do Konkursu odnotowały znaczny wzrost procentowy wykonywanych badań profilaktycznych.