Badania prowadzone przez Jagiellońskie Centrum Innowacji i Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zostaną dofinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu "INNOTECH". Program skierowany jest do podmiotów podejmujących działania badawcze i prace przygotowawcze do wdrożenia, ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, produktów lub usług, służących podniesieniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Program podzielony jest na ścieżki In-Tech i Hi-Tech. Obie przeznaczone są dla różnego typu beneficjentów i wykorzystują różne instrumenty wsparcia.