Kapituła Nagrody im. doktora Krzysztofa Kanigowskiego na posiedzeniu w dniu 10 kwietnia postanowiła przyznać Nagrodę 2012 oraz tytuł Laureata Nagrody Teresie Żółtowskiej działającej w Hospicjum Domowym, w Towarzystwie Przyjaciół Chorych Hospicjum, w Białostockim Centrum Onkologii "za to, że od dziesięcioleci niesie pomoc medyczną oraz pocieszenie chorym i ich rodzinom".