Przekształcenia samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w świetle ustawy o działalności leczniczej zdominowały wczorajszą sesję Sejmiku Województwa Śląskiego. Przekształcenia te wynikają z realizacji założeń przyjętych w dokumencie pn. "Kierunki restrukturyzacji samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Województwo Śląskie na lata 2009-2013".