Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L.Rydygiera w Toruniu wszedł w spór zbiorowy z dyrekcją lecznicy. Ok. 300 pracownic placówki domaga się wzrostu płacy zasadniczej o 300 zł, a ok. 70 z nich, którym kończą się umowy o pracę na czas określony, chce mieć możliwość wyboru między etatem a kontraktem.