W ostatnich latach poziom leczenia bardzo się poprawił, m. in. za sprawą wdrożenia leczenia profilaktycznego dla dzieci do 18. roku życia oraz Narodowych Programów Leczenia Hemofilii na lata 2005-11 i 2012-18. Nadal jednak wiele aspektów leczenia należy poprawić, by było ono takie, jak w innych krajach Europy.
Mówiono o tym na konferencji zorganizowanej 17 kwietnia z okazji Światowego Dnia Chorych na Hemofilię przez Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię przy współudziale World Federation of Hemophilia, z udziałem wiceministra zdrowia Aleksandra Soplińskiego, dyrektor Narodowego Centrum Krwi Agnieszki Beniuk-Patoły, kierownika Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie prof. dr hab. Jerzego Windygi, dr hab. n. med. Anny Klukowskiej z Katedry i Kliniki Hematologii i Onkologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz chorych.