58,82 mln mln euro przyznane Polsce przez Norwegię, Liechtenstein i Islandię na lata 2004-2009 pozwoliło Polsce zrealizować wiele projektów z zakresu opieki zdrowotnej i opieki nad dzieckiem. W ramach drugiej edycji na lata 2009-2014 Polska otrzymała na te cele 70 mln euro. 17 kwietnia w Oslo zawarto umowę dotyczącą pierwszego programu dla samorządów, wdrażanego przez stronę polską w ramach II edycji. Udział w spotkaniu wzięła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz minister spraw zagranicznych Norwegii Jonas Gahr Stoere.