1 czerwca w samo południe przed Ministerstwo Zdrowia manifestować będą pacjenci, którzy chcą zwrócić uwagę decydentów i społeczeństwa na dostęp dzieci do opieki zdrowotnej. Jak wyjaśniają organizatorzy, protest stanowić ma element nacisków społecznych mających na celu odwrócenie tendencji ograniczania leczenia finansowanego z ubezpieczeń społecznych, tendencji która uderza nie tylko w dzieci, lecz w całe społeczeństwo.