18 kwietnia Kolegium Elektorów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wybrało prof. Marka Krawczyka ponownie na funkcję rektora tej uczelni. Prof. Krawczyk kieruje uniwersytetem od września 2008 r. Druga kadencja potrwa od września br. do sierpnia 2016 r. W latach 1996-2002 prof. Krawczyk, przez dwie kadencje, pełnił funkcję Prodziekana, a następnie w latach 2002-2008, również przez dwie kadencje, Dziekana I Wydziału Lekarskiego WUM.