18 kwietnia odbyły się wybory na stanowisko Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w kadencji 2012-2016. W zebraniu wyborczym udział wzięło 500 elektorów (z 528 uprawnionych do głosowania). Wynikiem 354 głosów, rektorem UM został ponownie prof. dr hab. Paweł Górski. W walce o fotel rektora pokonał prof. Andrzeja Lewińskiego,który był rektorem tej uczelni w latach 2002-2008. Prof. Lewińskiego poparło 140 elektorów. .