18 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Śląski UM był reprezentowany przez rektor prof. Ewę Małecką-Tenderę, UEK - przez rektora prof. dr. hab. Jana Pykę. Katowickie uczelnie zamierzają uruchomić wspólnie dwa interdyscyplinarne kierunki studiów podyplomowych - farmację przemysłową oraz marketing farmaceutyczny.